Skontaktuj się z nami (+48) 12 446 66 66

Dobre praktyki: magazynowanie

Dzięki modułowi magazyn unikniesz negatywnych skojarzeń z pojęciami inwentaryzacja i remanent. Funkcja została tak skonstruowana by zminimalizować ryzyko popełnienia błędów. Obieg dokumentacji magazynowej jest powiązany ze stanami magazynowymi a nowe kategorie produktów może dodawać tylko uprawniony do tego pracownik. W ten sposób ilość towaru w magazynie będzie zgodna z dokumentami oraz nie należy spodziewać się duplikatów produktów. Wszystko to zależy jednak od pracy samych użytkowników, ich skrupulatności. Przygotowaliśmy kilka porad dla korzystających z magazynu:

 1. Rozróżniaj listę produktów (teoretyczne kategorie, które będą używane w module magazyn) a stan produktów w konkretnym magazynie.
 2. Produkty dodaje do listy produktów tylko uprawniona do tego osoba. Zadbaj o wprowadzanie jedynie unikatowych wpisów.
 3. Zarządzanie magazynami również należy do nielicznych. Nadawaj łatwo rozróżnialne nazwy, korzystaj z opisu, gdzie możesz zamieścić np. adres magazynu.
 4. Obieg towaru z/na magazyn odbywa się za pomocą dokumentów magazynowych. Nie da się wystawić dokumentu dla nieistniejącego w bazie produktu (patrz wyżej)
 5. Dobierz dokument do wykonywanej akcji. Każdy dokument ma inne zastosowanie. Dokumenty wpływają na stan produktów w magazynie. Korekty również dokonuje się za ich pomocą.
 6. Wpisuj dokładne dane, zwracaj uwagę szczególnie na ilości i jednostki, w których wprowadzany jest produkt.
 7. Korzystaj z wystawiania dokumentów magazynowych z zamówienia, wystawisz dokument szybciej, unikniesz pomyłek.
 8. Faktury możesz wystawiać z dokumentów magazynowych.
 9. Dane kontrahenta w dokumencie magazynowym posłużą do księgowości, wczytają się z bazy po wybraniu kontrahenta. Możesz również je edytować. Jeżeli dane dostawy są inne jest do tego osobne pole.
 10. Podczas dodawania produktu z CRM do dokumentu sprawdź ilość dostępną na magazynie.
 11. Remanent służy sprawdzeniu stanów faktycznych z dokumentacją. Wygeneruj odpowiedni pliku Excel gdzie ukryte będą stany zerowe i inne produkty niedostępne.