Wordpress ContactForm7

Nasz plugin do WP wspólpracuje z pluginem ContactForm7 by zapewnić transfer danych z uzupełnionych formularzy na Panstwa stronie do systemu Egito. Naszą wtyczkę obecnie można pobrać pod linkiem: https://egito.pl/download/cf7/egito.zip

Współpraca z CF7

Potrzebna jest najpierw instalacja i konfiguracja pluginu ContactForm7. W CF7 możliwe jest utworzenie wielu formularzy oraz modyfikowanie ich funkcjonowania np w kwestii wysyłania potwierdzeń mailowych. Plugin Egito uruchamiany jest równolegle podczas każdego zarejestrowania uzupełnionego formularza. Bardzo ważne jest takie zaprojektowanie by formularz zawierał wszystkie niezbędne dane w prawidłowych formatach a jednocześnie nie przytłaczał wypełniającego. Uzupełnianie można dodatkowo zabezpieczyć przed botami np. dzięki rozwiązaniu Captcha.

Instalacja

W WP należy wejść w ustawienia dotyczące Wtyczek (1), a następnie wybrac Dodawanie nowej wtyczki (2).

Instalowanie wtyczek w WP

Kolejnym krokiem jest wysłanie pobranego pliku zip czyli spakowanej wtyczki na serwer (1), wybieramy plik z dysku lokalnego (2) i instalujemy (3).

Instalowanie wtyczek z pliku zip

Konfiguracja wtyczki Egito

W menu WP pojawi się nowa zakładka Egito Settings. Należy podać wcześniej uzyskane w ustawieniach API w Egito dane do integracji.

  1. klucz API (4)
  2. API secret (5)

a także dane użytkownika:

  1. nazwę aplikacji (1)
  2. nazwę użytkownika (2)
  3. hasło użytkownika (3)

Zapisanie zmian pozwala sprawdzić czy podane dane są poprawne (6)

Instalowanie wtyczek w WP

Możemy przejść do drugiej strony konfiguracji czyli Integracja Contact Form 7 gdzie wybierzemy przy których formularzach będzie uruchamiany kod. Kod przykłądowy pozwala przygotować takie zapytania do Egito, które będą zgodne z celami integracji.

Instalowanie wtyczek z pliku zip