Płatności

Zakładka Płatności
Zestawienie wszystkich faktur odnajdziesz w płatnościach. Za pomocą szybkich filtrów oraz ustawienia kolejności dla wybranych kolumn sprawnie odnajdziesz zalegające płatności lub te wymagające rozliczenia.

Jak rozliczyć płatność?

Z listy płatności wybierz fakturę do rozliczenia. W jej odnalezieniu pomogą Ci szybkie filtry z lewego panelu oraz kolumny listy płatności w których kolejność wyników możesz wyświetlać malejąco lub rosnąco. Lista płatności
W szczegółach wybranej faktury na dole odnajdziesz przypisane do niej płatności. Obok każdej z nich odnajdziesz przycisk rozliczenia. Wybranie go utworzy nowy dokument przyjęcia gdzie uzupełnisz wpłacaną kwotę. Może to byc wpłata częściowa, mogą być to dwie osobne płatnosci, co zostanie odpowiednio odnotowane w systemie. W zależności od typu faktury będzie to wpłata na konto lub do kasy. Dokument będzie przypisany do odpowiedniej faktury. Aby rozliczyć kliknij przycisk Zapisz. Stan faktury zostanie zaktualizowany jako rozliczony/częściowo rozliczony.

Kompensata

Kiedy dokonujesz transakcji w barterze możesz rekompensować fakturę przychodzącą fakturą wychodzącą. Dzięki temu faktura VAT zostanie rozliczona i nie będzie widnieć na liście nierozliczonych płatności. Wejdź w zakładkę Kasa/Bank

  • Po wejściu w Płatności i wybraniu konkretnej faktury do rozliczenia z listy (korzystaj z szybkich filtrów z lewego panelu by ją odnaleźć) w jej szczegółach znajdziesz na dole opcje płatności.
  • Faktury możesz rozliczać czyli dodać nowy dokument kasowy/bankowy powiązany z fakturą.
  • Druga opcja to Kompensata - przypisz do faktury VAT fakturę kosztową i odwrotnie.
  • Tak powiązane dokumenty automatycznie się rozliczają zgodnie ze swoimi wartościami.
  • Rekompensowane w całości faktury VAT znikają z listy oczekujących płatności.