Faktury zbiorcze

Faktury zbiorcze

Moduł faktur zawiera coraz więcej możliwości do ewidencjonowania dokumentów księgowych. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość wystawiania faktur zbiorczych. Pomimo, że faktury zbiorcze formalnie nie obowiązują to nadal możliwe jest wygenerowanie faktury dla wielu produktów czy usług dostarczanych przez miesiąc.

Tyle w kwestii prawno-podatkowej, ponadto zdarzyć się może wpłata zbiorczo obejmująca kilka faktur, choćby i zbiorczych stąd poniższe rozwiązania istniejące w systemie:

Kilka ofert do jednego zamówienia

Przygotowując ofertę zamieszczamy w niej informacje o różnych produktach i usługach. Zamiast za każdym razem edytować ofertę by dodać do niej kolejne pozycje cenowe można kilka różnych ofert dopiąć do jednego zamówienia. W przypadku gdy poprzednie propozycje zostały zaakceptowane wystarczy przygotować następne oferty i powiązać z formularzem zamówienia. Co ważne dzięki ikonom koło każdego produktu czy usługi z zamówienia możemy łatwo zidentyfikować ofertę, na podstawie której, dany element został dodany.

Kilka zamówień do jednej faktury

Realizując zamówienia w ciągu miesiąca lub krótszym, możliwe jest by zestawić je zbiorczo na jednej fakturze. Ważne by faktura obejmowała zamówienia z jednego miesiąca, ale wystawiona może być nawet 45 dni po realizacji pierwszej transakcji. Podobnie jak przy formularzu zamówienia bezproblemowo określisz które zamówienie czy oferta sprawiły, że produkty pojawiły się na fakturze.

Kilka faktur do jednej płatności

Podczas gdy Ty wystawiasz faktury Twój kontrahent przygotowuje się do ich opłacenia i niejednokrotnie by skrócić sobie pracę ostatecznie reguluje należność pojedynczym przelewem. W systemie możesz odnotować, że zrealizowana płatność dotyczy kilku faktur i że zostały one rozliczone. Jednocześnie zachowujesz możliwość weryfikowania na każdym poziomie produktów w ofercie, ofert w zamówieniach, zamówień w fakturze, faktur w płatności.

Opublikowano w kategorii: Funkcje Egito | Otagowano: Egito, Faktury, funkcje systemu, Rozliczenia