Obsługa kodów kreskowych

skanowanie kodu kreskowego

Skanowanie w Magazynie

Przyspieszany pracę z produktami na magazynie, szczególnie gdy wprowadzanie każdego drobnego przedmiotu osobno oznaczałoby żmudne wpisywanie pojedynczo. Przykładowo tworząc nowy dokument WZ wystarczy skorzystać z nowej opcji Szybkiego dodawania. Po kliknięciu przycisk zamieni się w pole tekstowe do którego wystarczy że trafiać będą odczytane przez Czytnik ciągi znaków. Jeżeli wśród Kodów produktów natrafimy na ten ciąg znaków produkt zostanie dodany jako kolejna pozycja. Na koniec wystarczy Scalić produkty żeby osobne pozycje dotyczące tego samego produktu zsumowane zostały do odpowiedniej ilości jako pojedyncza pozycja.

Sprzedaż z użyciem czytnika kodów

Podobnie jak na magazynie dostępne w ofertach, zamówieniach i fakturach jest opcja Szybkiego dodawania. Z jej pomocą ofertowanie, realizacja czy fakturowanie zamówienia będzie naprawdę ekspresowe. Wystarczy dobrze przygotowana baza produktów oraz czytnik kodów.

Inne zastosowania

Jednak niekoniecznie kod kreskowy oznaczać musi dodatkową pracę magazyniera lub kasjera. Im zapewne czytnik będzie najczęściej potrzebny. Jednak mnogość typów kodów oraz sposoby ich wykorzystania sprawiają użycie kodów wystarczy dostosować do obszaru, w którym mogą być użyte. Przykładowo: kody kreskowe naklejane na skanowane dokumenty pozwalają na późniejsze wyszukiwanie dokumentu w Egito wg naklejki na wersji papierowej. Inny przypadek to kody kreskowe kart gwarancyjnych które wskazują maszynę w module Serwis, której dotyczą dokumenty. Można również przypisać klientom ich numer za pomocą którego wiadomo, że mają ustaloną zniżkę a jej zastosowanie wiąże się z okazaniem Karty klienta gdzie numer zakodowany jest w postaci kodu kreskowego. Tego typu propozycje można mnożyć - wszystko zależy od specyfiki Państwa działalności. Zapraszamy do kontaktu - pomożemy znaleźć właściwe rozwiązania.
Opublikowano w kategorii: Funkcje Egito, Integracje | Otagowano: integracje, kod kreskowy, magazyn, POS, QR, urządzenia